• امروز : پنج شنبه - ۲۴ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Thursday - 13 June - 2024

::: آخرین مطالب

احمد دهقان آرامگاه فردوسی بازگشت به انتها از ازل تا ابد مروری کوتاه بر وقایع ۱۲ اردیبهشت ۱۳۴۰ برای صیانت از نام خلیج فارس نیازمند عزم ملی هستیم درباره پوشش و لباس زنان در جزیره کیش درنگی بر حق حاکمیت ایران بر جزایر تنب و ابوموسی پیشینه تاریخی رادیو در تهران سینما صنعتی زندگی و مرگ افشار طوس پارسه بازشناسی نمادهای انسانی نوروز سیمای جهانی نوروز ایرانی نمادشناسی سفره هفت‌ سین و نوروز نوروز، جشنِ رستاخیز نظام اسطوره‌ای نوروز جشن آتش‌ افروزان درس‌ گفتار تئاتر شهر و عناصر پیرامونی حواس پرتی درس گفتار سینما و سینماداری در خیابان لاله‌زار کلیمیان ایران مشروطه ایرانی تکیه دولت، آغاز تا سرانجام تکیه دولت دفتر شناخت محله اودلاجان دفتر راهنمای تخصصی خانه موزه مقدم شناخت‌نامه | میرزاده عشقی درس گفتار کوچه اتابک دفتر راهنمای تخصصی موزه ایران باستان درس گفتار کوچه دندانساز درس گفتار باغ علاءالدوله جمع‌خوانی درباره تهران درس‌ گفتار کوچه پشت شهرداری درس گفتار باغ لاله‌زار سفرنامه مصور ناصرالدین شاه به فرنگ ایران و ظرفیت پنهان گردشگری شیعه اصول رهبری استراتژیک همچنان نیازمند گفتگو هستیم مروری کوتاه بر وقایع ۱۷ شهریور ۱۳۵۷ پرونده ویژه «خیر قرآنی» را در فصلنامه آوای خیر ماندگار بخوانید چهار عنوان کتاب با موضوع تاریخ تهران منتشر شد تهران چیست و تهرانی کیست؟ روی خط تردید مهاجرت، عامل بقا و زوال تهران است نشست تخصصی شناخت باغ لاله‌زار برگزار شد. خانه ارغوان ارگ کریم‌خان زند سیمای معماری شهری تهران قطار مرگ

5
جمع‌خوانی درباره تهران:

نشست تخصصی شناخت باغ لاله‌زار برگزار شد.

  • کد خبر : 1278
  • 24 مرداد 1401 - 15:42
نشست تخصصی شناخت باغ لاله‌زار برگزار شد.
نشست دوم از «جمع‌خوانی درباره تهران» با موضوع «باغ لاله‌زار»، روز چهارشنبه دهم خرداد در موزه تصاویر معاصر برگزار خواهد شد.

نخستین نشست از سلسله نشست‌های جمع خوانی درباره تهران با موضوع شناخت باغ تاریخی لاله‌زار، روز چهارشنبه سوم خرداد ۱۴۰۲ در تالار توران میرهادی موزه تصایر معاصر برگزار شد.

در ابتدای این نشست که با حضور علاقمندان به موضوعات تهرانشناسی همراه بود. مجری ـ کارشناس جلسه شرح کوتاهی از روند درنظر گرفته شده برای این مجموعه نشست‌ها بیان کرد.

مرتضی رحیم نواز در این خصوص افزود: انجمن تهرانشناسی بنا دارد تا در یک دوره زمانی به بازخوانی اسناد مرتبط با باغ لاله زار پرداخته و در کندوکاو اسناد و کتاب‌های منتشر شده در این خصوص به برخی ابهامات مهم در این خصوص پاسخ دهد. ابهاماتی که برخی از آن‌ها سرمنشاء اشتباهات مصطلح در خصوص باغ لاله‌زار و خاستگاه خیابان لاله‌زار است.

از جمله برنامه‌های مدنظر گرفته برای این سلسله نشست‌ها، علاوه بر فراهم‌سازی زمینه گفتگوی جمعی در خصوص یک موضوع خاص، نشر و در اختیارگذاری اسناد و آثاری است که به ابعاد مختلف آن موضوع نظر انداخته باشند. از این رو درس گفتارهای هر جلسه در فاصله میان دو نشست تنظیم و منتشر خواهد شد تا شرکت کنندگان ضمن مطالعه این آثار و دسترسی به منابعی که برخی از آن‌ها کم‌یاب یا دیریاب است، زمینه مشارکت مناسب‌تر در موضوع نشست‌ها را پیدا کنند.

نخستین درس گفتار این سلسله نشست‌ها تحت عنوان «شناخت باغ لاله‌زار» همزمان با برگزاری نشست دوم از این سلسله مباحث منتشر و در اختیار حاضرین قرار خواهد گرفت. علاقمندان همچنین این امکان را خواهند داشت تا پرسش‌های خود را در خصوص مباحث طرح شده بیان کرده و پاسخ آن‌ها را از دبیران جلسه و کارشناسان مدعو دریافت نمایند.

مباحث طرح شده در این مجموعه نشست‌ها پس از ویرایش علمی در قالب کتاب منتشر و در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

علاقمندان می‌توانند جهت هماهنگی حضور از طریق شماره تماس ۰۹۹۳۲۹۷۲۹۰۶ اقدام فرمایند. همچنین از طریق همین شماره در شبکه های اجتماعی تلگرام، واتساب، ایتا و بله می‌توانید نقطه نظرات خود را در خصوص نشست بیان فرمائید طرح پرسش در خصوص ابهامات خود در موضوع جلسه نیز از طریق همین درگاه ممکن خواهد بود. بدیهی است در نخستین نشست کارشناسان انجمن اقدام به ارائه پاسخ مستدل در خصوص پرسش‌های طرح شده خواهند نمود.

شایان ذکر است نشست دوم از «جمع‌خوانی درباره تهران» با موضوع «باغ لاله‌زار»، روز چهارشنبه دهم خرداد در موزه تصاویر معاصر برگزار خواهد شد.

مرتضی رحیم نواز | Morteza Rahimnavaz

لینک کوتاه : https://rahimnavaz.com/?p=1278
  • 326 بازدید

پیشنهادهای مرتبط

31خرداد
درس گفتار کوچه دندانساز
جمع‌خوانی درباره تهران:

درس گفتار کوچه دندانساز

17خرداد
درس گفتار باغ علاءالدوله
جمع‌خوانی درباره تهران:

درس گفتار باغ علاءالدوله